# # # # A A A

100 tys. drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018

10.09.2018

W niedzielę, 9 września 2018 r. przy obiekcie widowiskowo-sportowym Arena w Poznaniu odbyła się akcja „100 tys. drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018”, polegająca na tym, aby w zamian za  surowce wtórne mieszkańcy otrzymywali sadzonki drzew, które można posadzić w swoim otoczeniu.

Wydarzenie realizowane było w ramach projektu „Niepodległa” i miało na celu uczczenie w sposób szczególny i ekologiczny 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a także zwrócić uwagę na istotę naszych codziennych wyborów mających wpływ na otaczające środowisko i przynoszących konkretne korzyści ekologiczne. Dzięki segregacji i właściwej utylizacji odpadów pokazujemy poszanowanie otaczającej nas przyrodzie. Cytując słowa wiceministra środowiska Sławomira Mazurka, który dokonał inauguracji akcji w Warszawie „przyroda, nasze otoczenie to jest odpowiedzialność za nasz wspólny dom. Jeśli tak będziemy podchodzili do ochrony środowiska, znikną śmieci z naszej przestrzeni publicznej, będziemy żyli w lepszym, zdrowszym środowisku. Lasy i drzewa są też niezwykłym symbolem, które trwają przez pokolenia”.

W Poznaniu, koordynatorem tej ogólnopolskiej akcji był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego, za co bardzo dziękujemy.