# # # # A A A

Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

03.08.2018

Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w Ministerstwie Środowiska odbyły się obchody z udziałem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka i członków kierownictwa resortu środowiska. Honorowymi gośćmi uroczystości byli kombatanci z Koła Leśników i Drzewiarzy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W uroczystościach udział wzięła również Jolanta Ratajczak, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu oraz Aleksandra Durkowska, Zastępca Prezesa Zarządu.

O heroicznej walce, bohatersko przelanej krwi i poczuciu obowiązku walki o niepodległość ojczyzny przypomnieli naoczni świadkowie historii – kombatanci AK. Ku czci Powstańców, obecni na uroczystości przedstawiciele Ministerstwa Środowiska wraz z kombatantami złożyli wieńce pod pamiątkową tablicą.

Przy okazji obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego w resorcie środowiska,  odbył się również tematyczny piknik wojskowy, podczas którego można było zobaczyć wyposażenie Armii Krajowej z czasów Powstania Warszawskiego, a także dowiedzieć się o zaangażowaniu leśników w walkę niepodległościową przeciwko niemieckim i sowieckim okupantom w trakcie II Wojny Światowej.

fot. Ministerstwo Środowiska