Informacja o planowanych naborach wniosków na rok 2017 w ramach środków statutowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

2016-07-05

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu informuje o planowanych naborach wniosków na rok 2017 w ramach środków statutowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu”. Podane terminy mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie

więcej

POL – ECO – SYSTEM 2016

2016-10-18

W dniach 11-14 października 2016 r. w Poznaniu odbyła się kolejna edycja targów POL-ECO-SYSTEM (Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych). Tematyka Targów objęła m.in. zagadnienia związane z gospodarką odpadami, cyklem życia produktu, instalacjami odnawialnych źródeł energii, gospodarką wodno-ściekową oraz usługami komunalnymi.

więcej

Spotkanie dla poprawy stanu budownictwa mieszkaniowego

2016-10-14

Dnia 6 października 2016r. przedstawiciele Zespołu Doradców Energetycznych, Ireneusz Ratajczak i Kinga Świtalska, wzięli udział w V Seminarium Rynku Nieruchomości w Stęszewie. Odbiorcami wydarzenia byli przede wszystkim prezesi spółdzielni mieszkaniowych i firm zarządzających wspólnotami mieszkaniowymi.

więcej

Nabór wniosków na przedsięwzięcia dotyczące edukacji ekologicznej o charakterze lokalnym

2016-10-13

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, działając zgodnie z Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r. poz.672) oraz w oparciu o „Zasady udzielania i umarzania pożyczek oraz tryb i zasady udzielania i rozliczania dotacji ze środków WFOŚiGW w Poznaniu na rok 2017”

więcej

Wielkopolskie Dni Energii dla najmłodszych

2016-10-10

Ostatnie w tym roku Wielkopolskie Dni Energii odbyły się 7 października w Centrum Wystawowo – Szkoleniowym w Sielinku. Podczas wydarzenia liczną grupę uczestników stanowili najmłodsi mieszkańcy gminy Opalenica, którzy poszerzali wiedzę dotyczącą oszczędzania energii i źródeł odnawialnych poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych, zajęciach plastycznych i konkursach.

więcej

POLITYKA OCHRONY ŚRODOWISKA NA OBSZARACH MIEJSKICH - konferencja WFOŚiGW pod patronatem Ministerstwa Środowiska

2016-10-05

Ponawiamy zaproszenie na Krajową Konferencję Ochrony Środowiska, która odbędzie się 12 października 2016 r. podczas Targów POLECOSYSTEM. Konferencja została objęta patronatem Ministra Środowiska, a gościem specjalnym będzie wiceminister Mariusz Gajda.

więcej

Doradcy promują energooszczędność wśród Wielkopolan

2016-10-05

W sobotę, 1 października 2016 r. Łukasz Dranikowski i Maciej Kołowski z Zespołu Doradców Energetycznych uczestniczyli w II Festynie Ekologicznym, który odbył się na kórnickim rynku. Impreza została zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy w Kórniku, a w trakcie jej trwania odbyły się liczne warsztaty, występy oraz gry i zabawy dla dzieci.

więcej

Polityka ochrony środowiska na obszarach miejskich

2016-09-27

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wraz z innymi wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej organizuje w Poznaniu V Krajową Konferencję Ochrony Środowiska pod nazwą „POLITYKA OCHRONY ŚRODOWISKA NA OBSZARACH MIEJSKICH”.

więcej

Starsze wpisy