# # # # # A A A

Energetyczny Poznań

12.09.2017

Ubiegły weekend w Poznaniu minął pod znakiem niewyczerpującej się energii. W dniu 9 września b.r. w Parku Kasprowicza przy Arenie odbyła się II edycja pikniku rodzinnego, organizowanego w ramach Poznańskiego Dnia Energii (PDE).

Na każdego z uczestników czekało wiele atrakcji, takich jak: warsztaty recyklingowe, konkursy z nagrodami, energorower, pokazy taneczne, kącik dla dzieci, zawody sportowe, stoiska specjalistów, przejażdżki samochodem elektrycznym, dmuchany zamek i wiele innych.

Nie zabrakło również stoiska WFOŚiGW w Poznaniu, na którym Doradcy Energetyczni informowali o możliwościach inwestycji w odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną, a także dostępnych metodach finansowania tych inwestycji. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy quiz z wiedzy o energii i ekologii, każde dziecko otrzymało upominek.

Na zakończenie imprezy organizatorzy przygotowali iluminację budynku Areny oraz koncert gwiazdy. Energia słoneczna dodatkowo zachęciła mieszkańców, którzy tłumnie przybyli na miejsce. Naładowani pozytywną energią już czekamy na kolejną edycję PDE.

ZDE