# # # # # A A A

Internet rzeczy jako przyszłość samorządów

11.02.2020

6 lutego b.r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbyła się konferencja pn. „Perspektywy dla Internetu rzeczy – Samorząd Przyszłości”.

Wydarzenie zrealizowane było w ramach cyklu organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, Polskim Funduszem Rozwoju oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. W konferencji udział wzięły m.in. szefowa kancelarii Halina Szymańska, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu reprezentowały Aleksandra Durkowska – Zastępca Prezesa Zarządu oraz Kinga Świtalska – Doradca Energetyczny. Na wspólnym z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej punkcie konsultacyjnym udzielane były informacje na temat możliwości wsparcia finansowego inwestycji w zakresie ochrony środowiska i energetyki odnawialnej.

Konferencja zgromadziła ponad 300 uczestników, w tym między innymi samorządowców, przedsiębiorców. Uczestnicy spotkania rozmawiali m.in. o projektach z zakresu Internetu rzeczy oraz o innych nowoczesnych technologiach, które przyczyniają się do usprawniania obsługi obywateli.

Relacja z konferencji dostępna jest na stronie TVP Poznań:

http://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/poznan/aktualnosci/gospodarka/internet-rzeczy-przyszloscia-samorzadow/46532244

Tutaj dostępna jest także broszura „Perspektywy dla rozwoju Internetu rzeczy – Samorząd Przyszłości”

broszura_perspektywy_dla_rozwoju_internetu_rzeczy-_samorzad_przyszlosci (1)