# # # # # A A A

Konferencja „Czyste powietrze podstawą dobrej jakości życia”

02.11.2017
Konferencja „Czyste powietrze podstawą dobrej jakości życia”

W dniu 27 października 2017 r. w leszczyńskim ratuszu odbyła się konferencja pt. Czyste powietrze podstawą dobrej jakości życia. Spotkanie zorganizowano w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego, które funkcjonuje w strukturze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Poznaniu. Nieocenione wsparcie udzielił nam Urząd Miasta Leszna.

Celem konferencji, oprócz elementu edukacyjnego, było umożliwienie spotkania się „ dwóch biegunów”. Z jednej strony instytucji posiadających kapitał w postaci dotacji, pożyczek na przedsięwzięcia związane z ochroną powietrza. Z drugiej strony samorządów, przedsiębiorców, osób prywatnych, które takie inwestycje chciałyby poczynić. Dlatego wśród prelegentów nie mogło zabraknąć przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – instytucji, które mają możliwość kreowania polityki ochrony powietrza. Była to też okazja do zaprezentowania nowej lokalnej inicjatywy – Leszczyńskiego Klastra Energii.

Dziękujemy prelegentom za zaangażowanie i Państwu za tak liczne przybycie na spotkanie z nami.

Mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli obserwować wymierne efekty spotkania i, że przyczynią się one do zmniejszania zjawiska niskiej emisji – by nam wszystkim żyło się lepiej!

 

ZDE