# # # # # A A A

Powiat Kolski świętuje Dzień Ziemi

08.05.2015
Powiat Kolski świętuje Dzień Ziemi

W dniu 8 maja br. w Narodowym Archiwum Geologicznym Archiwum Próbek Geologicznych w Leszczach, gm. Kłodawa odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Ziemi 2015, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kole. Na zaproszenie władz powiatu kolskiego, w Dniu Ziemi uczestniczyła również Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Hanna Grunt, wraz z Zespołem Doradców Energetycznych.

 

Udział w tym wydarzeniu był okazją do zaprezentowania nowej inicjatywy, jaką jest ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorców w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE, w której Fundusz jest również zaangażowany. Doradcy z WFOŚiGW w Poznaniu będą mieli za zadanie wsparcie samorządów, przedsiębiorców i mieszkańców Wielkopolski w inwestycjach ukierunkowanych na rozwój gospodarki niskoemisyjnej, a także wypełnienie założeń pakietu energetyczno-klimatycznego.

Po uroczystym otwarciu imprezy nadszedł czas na występy artystyczne i zabawy z nagrodami. Uczestnicy mogli zobaczyć wystawę prac konkursu fotograficznego „Przebudzenie wiosny” oraz zwiedzić Narodowe Archiwum Geologiczne Archiwum Próbek Geologicznych. W programie zaplanowano również prezentacje stanowisk Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią Sp. z o. o., dotyczące energii odnawialnej, Państwowego Instytutu Geologicznego Państwowego Instytutu Badawczego, dotyczące zagadnień geologii, Nadleśnictwa Koło, Kopalni Soli „Kłodawa”, Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Sp. z o. o. oraz Pszczelarzy Ziemi Kolskiej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, głównie młodzieży szkolnej. Była to znakomita okazja do ciekawej formy pozalekcyjnych zajęć z zakresu ochrony środowiska.

Logo ZDE