# # # # # A A A

Poznański Dzień Energii 2018 za nami!

21.09.2018

Poznański Dzień Energii to cykliczna impreza mająca na celu szerzenie wiedzy na temat racjonalnego wykorzystania energii oraz promocję odnawialnych jej źródeł. Tegoroczne wydarzenie odbywało się już po raz trzeci. Poznański Dzień Energii tworzyło wiele elementów. Pierwszym z nich był konkurs „Maluję z energią”, zorganizowany w 3 kategoriach: „Kolorowa energia” – dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych; „Kalendarz z energią” – dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz „Gra z energią” – dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Kolejnym wydarzeniem w ramach Poznańskiego Dnia Energii była konferencja „Zarządzanie energią”, która odbyła się 13 września b.r. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Wystąpienia poruszały zagadnienia dotyczące zarządzania energią, w tym działania dotyczące poprawy efektywności energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego i wspierania racjonalnego użytkowania energii, które pozwalają na spójne prowadzenie gospodarki energetycznej.

Zwieńczeniem Poznańskiego Dnia Energii był zorganizowany 15 września b.r. piknik, podczas którego w Miasteczku Energii każdy uczestnik miał możliwość uzyskania od ekspertów bezpłatnych informacji i porad na temat działań z zakresu racjonalnego i oszczędnego gospodarowania energią, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii oraz ochrony środowiska. W ramach wydarzenia odbyły się także liczne konkursy, warsztaty i zabawy, których tematem przewodnim była energia i ekologia. Piknik uświetniły występy, koncerty oraz pokaz iluminacji świetlnych.

 

 

ZDE