- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – WFOŚiGW Poznań - https://www.wfosgw.poznan.pl -

VII SPRZĄTANIE BRZEGÓW WARTY OD ŹRÓDEŁ DO UJŚCIA

24 kwietnia br., kolejny raz w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi, odbędzie się akcja pt: „VII Sprzątanie brzegów Warty, od źródeł do ujścia 2021”.

Jest to największa w Europie akcja oczyszczania środowiska wodnego z pozostawionych przez ludzi szkodliwych dla naszego zdrowia odpadów. Warta ma ponad 800 km długości i co roku w wyniku tej akcji udaje się ją oczyścić z kilkudziesięciu ton śmieci, zagrażających zdrowiu ryb, środowisku i naszemu.

Tego typu inicjatywa jest także okazją do kampanii edukacyjnej dotyczącej skutków zanieczyszczeń i okazją do połączenia wszystkich sprzątających organizacji w jedną całość i pokazanie ogromu pozytywnej, ekologicznej energii.

Już dziś można zgłosić swój sztab i razem z tysiącami osób uczynić mały gest dla natury, od której codziennie każdy z nas otrzymuje wiele dobrego. Akcja jest także idealnym sposobem na przedstawienie swojego ekologicznego zaangażowania. Uczestnicy tej akcji będą mogli wziąć udział w towarzyszących sprzątaniu konkursach i zdobyć nagrody.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Poznaniu, zatem w imieniu własnym oraz organizatorów zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj:

VII SPRZĄTANIE BRZEGÓW WARTY OD ŹRÓDEŁ DO UJŚCIA [1]