# # # # # A A A

Zakończenie Wielkopolskich Dni Energii 2015

04.10.2015
Zakończenie Wielkopolskich Dni Energii 2015

W dniu 4 października 2015 r. w Centrum Wystawowo-Edukacyjnym w Marszewie koło Pleszewa odbyło się ostatnie wydarzenie w ramach Wielkopolskich Dni Energii 2015, towarzyszące Jesiennym Targom Rolno-Ogrodniczym AGROMARSZ: Przyjazna energia w domu i zagrodzie. Celem akcji jest propagowanie wśród mieszkańców Wielkopolski zasad racjonalnego gospodarowania energią i ochrony środowiska, zachęcające do zapoznania się z odnawialnymi źródłami energii oraz efektywnym jej wykorzystaniem.

 

W ramach Dnia Energii zostały zorganizowane konkursy dla dzieci i młodzieży o tematyce związanej z zieloną energią, oszczędzaniem energii oraz ochroną środowiska. Osoby zainteresowane tematyką racjonalnego gospodarowania energią oraz możliwościami uzyskania finansowania do planowanych inwestycji mogły skorzystać z „porad energetycznych” udzielanych przez ekspertów merytorycznych obecnych w czasie realizacji przedsięwzięcia. Podczas wydarzenia były rozpowszechniane materiały informacyjne i promocyjne na temat energetyki przyjaznej środowisku. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności.

Organizatorem Wielkopolskich Dni Energii był Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w partnerstwie z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Wielkopolską Agencją Zarządzania Energią.

Kolejny cykl energetycznych imprez odbędzie się w przyszłym roku. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Logo ZDE