Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Efektywne energetycznie budownictwo na Targach BUDMA


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Projektem Doradztwa Energetycznego w dniach 31.01-02.02.2023 r. wziął udział w Targach BUDMA, czyli Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury na MTP w Poznaniu. Targi są miejscem spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie.

Na wspólnym stoisku przedstawiciele NFOŚiGW oraz Projektu Doradztwa Energetycznego, reprezentowani przez WFOŚiGW w Poznaniu, udzielali informacji na temat możliwości wsparcia finansowego inwestycji w zakresie poprawy efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

Pierwszego dnia targów odbyło się także spotkanie „Program Czyste Powietrze szansą dla budownictwa w czasie spowolnienia na rynku”, podczas którego Pan Paweł Mirowski, Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Pełnomocnik Premiera ds. programu „Czyste Powietrze” i efektywności energetycznej budynków, prezentował nowe założenia programowe, wyższe progi dochodowe i wyższe kwoty dofinansowania dla beneficjentów.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Doradcy energetyczni Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” udzielili wielu konsultacji, głównie w ramach programu Czyste Powietrze.