Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

49-tysięczne przyznanie dotacji w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze w Wielkopolsce


Dwie osoby stoją na tle ścianki reklamowej i pozują, jedna osoba trzyma kosz prezentowy.
Opublikowano: 19.09.2023
Dzisiaj, 19 września 2023 r., obchodzimy jubileusz 5 lat funkcjonowania Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

„Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Program to największa proekologiczna inicjatywa w polskiej historii służąca skutecznej walce ze smogiem oraz poprawie efektywności energetycznej istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Do tej pory w całym kraju z finansowej pomocy skorzystało blisko 700 tys. polskich rodzin, które zdecydowały się na eko-inwestycje za ponad 17,5 mld zł.

Dzisiaj w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu miała miejsce mała uroczystość z okazji przyznania 49-tysięcznego dofinansowania w ramach Programu. Nasz Beneficjent, Pan Sebastian z Gminy Kramsk, odwiedził naszą siedzibę, gdzie spotkał się z Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu, Panią Jolantą Ratajczak, która pogratulowała mu otrzymanej dotacji oraz wręczyła drobny upominek.

W ramach spotkania był również czas na rozmowę na temat Programu, zmian w Wielkopolsce jakie zachodzą, dzięki możliwości skorzystania z dofinansowania na wymianę nieefektywnego źródła ciepła i tego, w jaki sposób efekty funkcjonowania Programu wpływają na codzienne życie mieszkańców naszego województwa.

Niezwykle cieszymy się, że kluczowy program skierowany do osób fizycznych, mieszkańców naszego regionu, cieszy się tak ogromnym powodzeniem!

Dwie osoby stoją na tle ścianki reklamowej i pozują, jedna osoba trzyma kosz prezentowy.