Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dzień Dziecka z Wielkopolską Policją


Na placu stoi policyjna armatka woda i leje się w górę woda, wokół stoją ludzie i oglądają pokaz.
Opublikowano: 04.06.2024

W sobotę, 1 czerwca, w Poznaniu odbył się festyn „Dzień Dziecka z Policją”, który został zorganizowany przez Wielkopolską Policję. Organizatorzy zaplanowali na ten wyjątkowy dzień wiele atrakcji, chcąc pokazać najmłodszym jak ważna  i wielowymiarowa jest praca policjantów.

Wielkopolska Policja, na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zorganizowała wyjątkowe obchody Dnia Dziecka. Od samego rana w piękny sobotni dzień mnóstwo dzieci, jak i całe rodziny, gromadziły się, aby wspólnie z policjantami spędzić Dzień Dziecka. Wśród aktywności przygotowanych dla najmłodszych w ich święto, nie zabrakło wielu pokazów pracy policjantów z różnych jednostek. Dzieci, jak i całe rodziny, mogły zobaczyć pokaz samoobrony, tresurę psów policyjnych, a także poznać konie, które służą w policji oraz ich opiekunów z Policji Konnej. Z racji, że pogoda w ten dzień dopisała w Poznaniu i było słonecznie i ciepło, to nie zabrakło również dużej ilości wody, dzięki pokazom działania armatki wodnej, co było dla wszystkich nie lada atrakcją. W trakcie wydarzenia policjanci także edukowali dzieci z zasad bezpieczeństwa na drodze, a także o bezpiecznym zachowaniu w trakcie wakacyjnych wyjazdów.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu również wziął udział w tym wydarzeniu i przygotował stoisko z myślą o dzieciach. Każdy mógł wziąć udział w edukacyjnej zabawie „Ekologiczne koło fortuny” i zakręcić kołem, aby wylosować pytanie z danej dziedziny i wygrać drobną nagrodę. Dorosłych uczestników festynu nasze przedstawicielki informowały o możliwościach otrzymania dofinansowania na przedsięwzięcia ekologiczne.

Dziękujemy za piękne, słoneczne przedpołudnie i wspólną ekozabawę oraz moc dziecięcych uśmiechów!

Na placu stoi policyjna armatka woda i leje się w górę woda, wokół stoją ludzie i oglądają pokaz.

Stoisko WFOŚiGW w Poznaniu, pod namiotem stoi koło fortuny, a wokół stoiska zgromadzeni są ludzie.

Na placu podczas festynu 3 policjantów przeprowadza pkaz tresury i pracy z psem policyjnym.

Pokaz policji konnej, na placu dwóch policjantów na koniach, opowiada o koniach zgromadzonym dzieciom, wokół zgromadzeni są dorośli i dzieci.

Na zdjęciu pokaz walki i samoobrony w wykonaniu policji. Na placu, na którym odbywał się piknik, dwóch policjantów prezentuje walkę.

Stoisko WFOŚiGW w Poznaniu - namiot a pod namiotem stół, krzesła i rollup reklamowy.

Na placu stoi policyjna armatka woda i leje się w górę woda, wokół stoją ludzie i oglądają pokaz.

Stoisko WFOŚiGW w Poznaniu, przed namiotem stoją dzieci i dorośli.