Kampania informacyjno-edukacyjna „Wielkopolski Klimat, czyli dobre praktyki dla środowiska” w Gminie Chodów

Tym razem, 4 marca b.r. doradcy klimatyczno-energetyczni Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przeprowadzili lekcje edukacyjne w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Chodowie i Katolickiej Szkole Podstawowej SPSK im. Św. Faustyny.
W zajęciach pn. „Odnawialne źródła energii – energia słoneczna i energia wiatru” uczestniczyły dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-VIII.
Uczniowie dowiedzieli się do czego służy energia, jak powstaje ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych oraz poznali zalety wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.
Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a także odpowiadały na pytania. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się część warsztatowa, podczas której dzieci mogły z bliska przyjrzeć się produkcji energii elektrycznej z mini siłowni wiatrowej i mini paneli fotowoltaicznych. Same również miały okazuję „wytwarzać energię”. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom „małego ekologa”.
Zajęcia edukacyjne przeprowadzone zostały przez doradców klimatyczno-energetycznych z Projekt Doradztwa Energetycznego w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Wielkopolski Klimat, czyli dobre praktyki dla środowiska”.
Kampania realizowana jest na przełomie 2025 i 2026 roku. Zaplanowano szereg wydarzeń i działań, które pokazują rozwiązania ograniczające negatywny wpływ człowieka na przyrodę i wspierające jej ochronę.
#wielkopolskiklimatczylidobrepraktykidlaśrodowiska
——–
Projekt finansowany jest ze środków #FunduszeEuropejskie. Projekt Doradztwa Energetycznego został zatwierdzony przez KE jako Operacja o znaczeniu strategicznym, która wnosi znaczący wkład w osiąganie celów programu FEnIKS.
#MKiŚ #MFiPR #NFOŚiGW #WFOŚiGW #KomisjaEuropejska #KE #FunduszeEuropejskie #FunduszeEU #FEnIKS #Autopromocja #EUREGIOPoland #ProjektDoradztwaEnergetycznego #PDE
