Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kolejny festyn z cyklu „Poznań w formie” już za nami


Zdjęcie przedstawia widok na Polanę przed Dzwonem Pokoju na Cytadeli, gdzie widać teren festynu ze stoiskami i atrakcjami.
Opublikowano: 08.07.2024

W słoneczną i upalną sobotę, 6 lipca, w Parku Cytadela w Poznaniu odbył się kolejny festyn z cyklu „Poznań w formie” z udziałem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W słoneczne sobotnie przedpołudnie na Polanie przed Dzwonem Pokoju na poznańskiej Cytadeli rozpoczął się festyn z cyklu „Poznań w formie”, który swoimi atrakcjami zgromadził wielu uczestników, a nawet całe rodziny. Jak zawsze dostępnych było wiele rozmaitych stoisk, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Dzieci mogły wziąć udział w wielu przygotowanych aktywnościach, takich jak dmuchańce, treningi judo, zajęcia zumby, zabawy terenowe typu hobby horse  czy z malowania figurek gipsowych, a także z zabawy „Ekologiczne koło fortuny” organizowanej na stoisku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dorośli uczestnicy festynu mogli skorzystać z różnych badań i porad lekarskich, takich jak konsultacje logopedyczne, badania w kierunku choroby niedokrwiennej serca, badanie wzroku czy też poziomu cukru i ciśnienia krwi. Całe rodziny korzystały z porad i aktywności organizowanych przez rozmaitych wystawców. Na scenie odbywały się różne pokazy i animacje dla dzieci, a nawet przedstawienie „Zwierzyniec” Teatru Fuzja.

Na stoisku WFOŚiGW w Poznaniu najmłodsi goście festynu mogli sprawdzić się w zabawie „Ekologiczne koło fortuny”, podczas której na kole fortuny losowały kategorię pytania i mogły odpowiedzieć na pytanie i wygrać drobną nagrodę, a dzięki pytaniom poszerzyć swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska. Natomiast starsi uczestnicy festynu mogli porozmawiać z przedstawicielami WFOŚiGW w Poznaniu na temat naborów wniosków na przedsięwzięcia o charakterze ekologicznym.

Dziękujemy za wspólną zabawę, uśmiechy i moc ekologicznych wrażeń!

Na zdjęciu widać scenę, na której odbywa się przedstawienie oraz ludzi zgromadzonych na leżakach przed sceną.

Na zdjęciu widać stoisko WFOŚiGW w Poznaniu - pod namiotem stół oraz jedna z osób obsługujących stoisko, tuż przed namiotem stoi koło fortuny.

Na zdjęciu stoisko WFOŚiGW w Poznaniu i kolejka osób przed stoiskiem.

Zdjęcie przedstawia teren festyny na Cytadeli i ludzi, którzy siedzą na trawie i na leżakach przed sceną.

Zdjęcie przedstawia dzieci bawiące sie podczas festynu, tutaj grupa dzieci układa przestrzenne konstrukcje z klocków pod okiem animatorów.

Na zdjęciuwidać scenę oraz aktorów występujących w spektaklu "Zwierzyniec" z Teatru Fuzja.