Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Ponad 400 tysięcy wniosków w Programie Czyste Powietrze !!!


Zdjęcie instalacji fotowoltaicznej 400-tysięcznego Wnioskodawcy PP CZYSTE POWIETRZE
Opublikowano: 15.03.2022

Program Priorytetowy Czyste Powietrze cieszy się wśród Polaków ogromnym zainteresowaniem. Liczba dotychczas złożonych wniosków przekroczyła 400 tysięcy. Wielkopolska ma 8% udział w strumieniu klientów, ale również i liczbie podpisanych umów o wsparcie finansowe, jak i wypłat.
Dzisiaj Prezes Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu Jolanta Ratajczak oraz Zastępca Prezesa WFOŚiGW w Poznaniu Aleksandra Durkowska miały przyjemność spotkać się z Panią Iwoną, 400-tysięcznym Wnioskodawcą Programu i przekazać jej piękny album o Polsce, z dedykacjami od Minister Klimatu i Środowiska Pani Anny Moskwy oraz Prezesa Zarządu NFOŚiGW Pana Pawła Mirowskiego. Panie Prezes spotkały się również z Wójtem Gminy Łęka Opatowska Panem Adamem Kopisem i odwiedziły Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu Czyste Powietrze działający w Urzędzie Gminy. Współpraca z samorządem gminnym jest kluczowa dla zwiększenia liczby uczestników Programu, stąd bardzo się z niej cieszymy.
Program Priorytetowy Czyste Powietrze oferuje Beneficjentom szereg rozwiązań, dzięki którym można uczynić swój dom bardziej ekologicznym. Wymiana źródła ciepła na bardziej sprawne, innowacyjne, termomodernizacja budynku, instalacje fotowoltaiczne – to najskuteczniejsze sposoby aby zadbać o środowisko, dbając przy okazji o domowy budżet. Zmniejszenie zapotrzebowania na energię i ciepło to większe oszczędności i ochrona przed wzrostem rachunków.
Pani Iwona z Gminy Łęka Opatowska, nasz 400-tysięczny Wielkopolski Beneficjent, realizuje właśnie takie kompleksowe przedsięwzięcie, korzystając z najwyższego możliwego finansowania. Dzięki Programowi Czyste Powietrze będzie mogła nie tylko wymienić dotychczasowe źródło ciepła, ale też zamontować mikroinstalację fotowoltaiczną i przeprowadzić termomodernizację swojego domu.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz punkty konsultacyjne Programu, uruchomione w 200 wielkopolskich gminach, oferują wsparcie merytoryczne dla wszystkich, którzy zdecydują się na skorzystanie z Programu. Pamiętajmy, że inwestycja w termomodernizację to nie tylko komfort i ekologia, ale też domowa ekonomia!!!!!!!
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do składania wniosków w Programie Czyste Powietrze.