Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Umowy pożyczki dla gminy Komorniki na przedsięwzięcia z zakresu efektywności energetycznej i ochrony powietrza


Opublikowano: 28.11.2022

W piątek, 25 listopada 2022 roku, w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zostały podpisane umowy pożyczek dla Gminy Komorniki.

Umowę z ramienia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu podpisała Pani Jolanta Ratajczak, Prezes Zarządu, oraz Pani Aleksandra Durkowska, Zastępca Prezesa Zarządu, natomiast z ramienia Gminy Komorniki Pan Jan Broda, Wójt Gminy Komorniki. W tym ważnym wydarzeniu wziął udział również Poseł na Sejm RP, Pan Bartłomiej Wróblewski, który wspiera gminy z województwa wielkopolskiego.

Pożyczki zostały udzielone w ramach naboru wniosków na przedsięwzięcia w zakresie ochrony energetycznej i ochrony powietrza.

Gmina Komorniki otrzymała pożyczkę na budowę instalacji fotowoltaicznej na budynku Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach. Pożyczka została udzielona na kwotę 433 000,00 zł.

Drugą inwestycją, na którą została przyznana Gminie Komorniki pożyczka to zmiana ogrzewania z węglowego na gazowe w budynku komunalnym przy ulicy Ogrodowej w Komornikach. Na ten cel pożyczka została przyznana w kwocie 55 000,00 zł.

Komorniki to kolejna gmina z województwa wielkopolskiego, która dzięki wsparciu finansowemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu poprawi efektywność energetyczną w budynkach, które wymagają takiej modernizacji, co wpłynie pozytywnie na jakość środowiska, a gminie pozwoli zaoszczędzić na kosztach energii.

4 osoby siedzą za stołem

4 osoby siedzą za stołem