Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zapraszamy na X Poznańskie Dywany Kwiatowe z okazji jubileuszu 30 lat WFOŚiGW w Poznaniu!


Opublikowano: 09.05.2023

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wraz ze Stowarzyszeniem Naukowo-Technicznym Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu oraz Kołem Naukowym Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – KNAK zaprasza na:

X  POZNAŃSKIE DYWANY KWIATOWE 2023

11-15 maja 2023 r.
Park im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Tegorocznym tematem X Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2023 będzie:

30 LAT
WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA
I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU

Tegoroczny projekt dywanu kwiatowego przedstawia Jubileusz 30-LECIA WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU w otoczeniu najważniejszych atrybutów działalności jednostki takich jak: turbina wiatrowa, dom – symbol przyjaznych środowisku inwestycji, panele fotowoltaiczne, energia elektryczna czy woda – pompa ciepła. Kompozycja ma za zadanie symbolizować, że przyszłość naszego kraju leży w naszych rękach. Tegoroczny Dywan Kwiatowy zostanie ułożony w samym sercu Poznania – w parku Adama Mickiewicza  na powierzchni trawnikowej przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki.

Od wielu lat Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu współpracuje z Kołem Naukowym Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – KNAK.
Również i w tym roku do inicjatywy przyłączą się studenci – dwudziestu członków KNAK, którzy pod przewodnictwem mgr inż. arch. kraj. Agaty Walczak-Górki już w czwartek, 11. maja br. wytyczą i usypią tegoroczne Poznańskie Dywany Kwiatowe.

Serdecznie zapraszamy w dniach 11 do 15 maja 2023 do Parku im. Adama Mickiewicza w Poznaniu do podziwiania X Poznańskich Dywanów Kwiatowych!

Plakat